3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

یازده ارتباط جالب در بازارها

معامله گران با تجربه فیوچر، می دانند که ارتباطات زیادی بین بازارهای فیوچر وجود داردکه برخی از آن ها در تشخیص روندهای خاصی در بازار بسیار مهم اند و برخی از آن ها چندان ثابت و پایدار نیستند.

با روش های آموزشی می توان برخی از این ارتباطات عالی میان بازارهای فیوچر را مورد بررسی قرار داد که درک آن ها برای بسیاری از معامله گران کم تجربه مفید است. در هر حال، حتی معامله گران با تجربه ای که بسیاری از این ارتباطات و همبستگی ها را به فراموشی سپرده اند، می توانند با مطالعه مجدد آن ها اطلاعات خود را به روز کنند. ما در این مقاله برخی از ارتباطات غالب در بازار را بررسی کرده ایم.

باید بر این نکته تاکید کنیم که این همبستگی ها در بازار هیچ گاه 100 درصد قابل پیش بینی نیستند و برخی از همبستگی های بازار می توانند در طول یک دوره زمانی تغییری 180 درجه ای در روند ها به وجود بیاورند.

دلار آمریکا – طلا: بازار طلا و دلار اغلب ارتباطی معکوس با هم دارند. سال های متمادی ارتباط بین این دو بازار به این صورت بوده است. در طول دوره رونق اقتصادی آمریکا و کاهش تورم در این کشور؛ اغلب به دلیل جریان یافتن پول برای خرید دارایی های کاغذی آمریکا (سهام و اوراق قرضه)، نرخ دلار افزایش می یابد و این در حالی است که اغلب جذابیت دارایی های فیزیکی (مانند طلا) کم می شود. در مقابل در دوره هایی که رشد اقتصادی آمریکا پایین و میزان تورم در این کشور بالا است و یا در زمان های افزایش جو نامطمئن در فضای اقتصادی و یا سیاسی جهان، سرمایه گذاران و معامله گران ترجیح می دهند دارایی های کاغذی را کنار بگذارند و به سوی دارایی های سخت مانند طلا پیش بروند. تورم یکی از عوامل افزایش نرخ طلا محسوب می شود.

دلار - اوراق قرضه دولتی آمریکا: معمولاً افزایش نرخ دلار به معنی افزایش نرخ اوراق قرضه آمریکا است، زیرا در این شرایط تقاضا (از سوی سرمایه گذاران خارجی) برای خرید اوراق قرضه آمریکا بیشتر می شود. اوراق قرضه دولتی همچنین در طول دوره های بی ثباتی اقتصادی و یا سیاسی به عنوان یک دارایی «مانع کیفیت» محسوب می شوند. در گذشته دلار آمریکا از نوسانات این گونه دارایی ها سود می برد. در هر حال، در زمان بروز حملات تروریستی در آمریکا و در نتیجه ضربه خوردن اقتصاد آمریکا، موقعیت ایمن دلار آمریکا، تا حدی کمرنگ می شود.

نفت خام – اوراق قرضه آمریکا: اگر بهای نفت خام افزایش چشمگیری بیابد، این امر به ضرر بهای اوراق قرضه دولتی آمریکا خواهد بود، زیرا که با افزایش بهای نفت فشار تورم بالا می رود و برای اقتصاد مشکل ساز می شود. تورم بازوی اصلی در تنظیم بهای اوراق قرضه است. افزایش بهای نفت همچنین موجب افزایش بهای طلا می شود.

CRB – اوراق قرضه دولتی آمریکا: شاخص CRB سبدی از کالاها را شامل می شود که به صورت نرخی واحد ارایه می شود. اگر شاخص CRB افزایش یابد، بدین معنا است که به طور کلی نرخ کالاها افزایش یافته است و در نتیجه تورم هم بالا رفته است. بنابراین افزایش شاخص CRB عاملی منفی برای نرخ اوراق قرضه دولتی آمریکا محسوب می شود. (Commodity Research Bureau Index – CRB، شاخص تحقیقاتی مجموعه ای از کالاها)

شاخص های سهام آمریکا – اوراق قرضه دولتی آمریکا: از حدود دو سال پیش که بازار خرید در بخش سهام آمریکا به کار خود پایان داد، نرخ های معاملات فیوچر، شاخص سهام و نرخ معاملات فیوچر اوراق قرضه ، با رابطه ای معکوس نسبت به عمل می کنند. زمانی که بهای سهام افزایش می یابد، اغلب بهای اوراق قرضه کاهش می یابد. البته در دوره هایی که روند خرید جریانی قوی دارد و بر بازار فروش فعلی غلبه می کند، نرخ های سهام و اوراق قرضه در یک مسیر پیش می روند. در حقیقت، سال ها پیش، قبل از اینکه معاملات الکترونیکی شبانه فیوچر راه اندازی بشود، بهترین روش برای پیش بینی نرخ بازار در صبح روز آینده بررسی اولین معاملات اوراق قرضه روز بود. (معاملات اوراق قرضه 70 دقیقه پیش از معاملات سهام آغاز می شدند.)

نقره – سویا: ارتباط بین این دو بازار، شاید – حداقل امروزه - بیشتر به افسانه نزدیک باشد تا واقعیت. اما در دوره های گذشته که فلزات گرانبها و سویا با نرخ های بالایی معامله می شدند، گفته می شد که اگر نرخ غلات دیگر از سطحی بالاتر نرود، معامله گران غلات به سراغ خرید فیوچرهای نقره می روند.

گاو – خوک: نکته ای که در این ارتباط شایان توجه است این است که اگر افزایش یا کاهش چشمگیری در فیوچر های یکی از منابع گوشتی دیده شود، ما شاهد سرریز یا ادامه این روند در گروه های دیگر دامی خواهیم بود. برای مثال، افزایش شدید نرخ در فیوچرهای گاو، افزایش بهای گوشت خوک را به دنبال خواهد داشت.

فیوچرهای ارز – شاخص دلار آمریکا : اکثر فیوچرهای ارزی بازارهای پولی جهان با دلار آمریکا رابطه ای معکوس دارند. در نتیجه، وقتی بخش اعظم ارزها با نرخ هایی بالا معامله می شوند، احتمال اینکه شاخص معاملاتی دلار آمریکا کاهش یابد، خیلی زیاد است. معامله گران ارز می توانند همیشه شاخص دلار آمریکا را در نظر داشته باشند، زیرا این شاخص بهترین وسیله ارزیابی سلامت دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی دیگر است.

شاخص سهام آمریکا – الوار: الوار یکی از کالاهای اصلی در اقتصاد آمریکا است. در حقیقت الوار چوبی یکی از زیربناهای اقتصادی این کشور است. اگر بازار سهام افزایش نرخ چشمگیری پیدا کند، نرخ فیوچرهای الوار هم افزایش خواهد یافت. کاهش ناگهانی در بازار سهام بر بازار فیوچرهای الوار نیز تاثیر منفی دارد.

کوکای نیویورک – پوند انگلیس: در سطح جهانی معاملات فیوچر کوکای لندن به اندازه (و یا شاید برابر با) معاملات کوکای نیویورک ارزش دارد. معاملات فیوچر کوکای لندن بر مبنای معاملات پوند انگلیس صورت می گیرد. در نتیجه تغییرات بزرگ در نرخ پوند انگلیس می تواند بر نرخ فیوچرهای کوکای آمریکا تاثیر بگذارد که این امر حاصل تاثیر نوسانات پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا است. در نظر داشته باشید که همیشه تلاش برای رقابت بین بازارهای کوکای لندن و نیویورک وجود دارد و در نتیجه نرخ تبادلاتی ارزی پوند و دلار در این معاملات نقش مهمی دارد.

غلات – شاخص دلار آمریکا: کاهش نرخ دلار آمریکا برای بازار فیوچرهای غلات این کشور عاملی مثبت تلقی می شود زیرا که در صورت کاهش نرخ دلار، صادر کنندگان غلات این کشور (به دلیل عرضه غلات با نرخ پایین تر) موقعیت رقابتی بهتری در جهان به دست می آورند. روندهای بزرگ تر در نرخ دلار آمریکا می تواند تاثیرات بیشتری در بازار غلات داشته باشد.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا